Anasayfa » Tüm Yazılar » e-Hizmetler » Milli Savunma Bakanlığı » Askerlik Durum Belgesi Sorgulama

Askerlik Durum Belgesi Sorgulama

Sosyal paylaşımlar ve beğeniler:

Bu hizmeti kullanarak kendinize ait Askerlik Durum Belgesi oluşturabilirsiniz. Bu hizmeti kullanmadan önce aşağıdaki açıklamaları okumanızı tavsiye ediyoruz.

Açıklamalar:

  1. Oluşturacağınız Askerlik Durum Belgesi, belge üzerindeki “Barkod Numarası” ve “T.C. Kimlik Numaranızı” paylaştığınız kurum, kuruluş veya kişiler tarafından “Askerlik Durum Belgesi Doğrulama” hizmeti ile görüntülenebilecektir.
  2. Oluşturduğunuz Askerlik Durum Belgesi ile ilgili tereddütleriniz var ise bulunduğunuz yere en yakın Askerlik Şubesi Başkanlığına başvurunuz.
  3. Bu hizmetten sadece askerlik ile ilişiği kalmamış vatandaşlar faydalanabilir. Tecil vb. durumlarda belge Askerlik Şubelerinden alınmalıdır.

Askerlik Durum Belgesi Sorgulama Nereden Yapılır?

Öncelikle e-devlet şifrenizi almış olmalısınız. Daha sonra buradaki bağlantıyı kullanarak ilgili sayfaya ait bağlantıya ulaşabilirsiniz. e-Devlet Kapısına ulaştıktan sonra oturumunuz açık değilse öncelikle kimlik doğrulama yöntemlerinden biriyle giriş yapmanız istenecektir. Bu noktada sıkıntı yaşamadığınız takdirde Askerlik Durum Belgesi Sorgulama yapabilirsiniz.

Sosyal paylaşımlar ve beğeniler:

Yılmaz

Yardım etmeyi seven biri olarak en iyi bildiğim konulardan biri için kılavuzluk yapmak istedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bağlantıda kalmak ister misiniz?

error: İçerik korumalıdır. Konuyla ilgili iletişim kurmak için sağ üstteki İLETİŞİM bağlantısından bize ulaşabilirsiniz.