Anasayfa » Tüm Yazılar » e-Hizmetler » Başbakanlık » BİMER Şikayet Başvurusu

BİMER Şikayet Başvurusu

Sosyal paylaşımlar ve beğeniler:

BİMER LogoBaşbakanlık İletişim Merkezi, yani BİMER, vatandaşların bilgi edinme hakları neticesinde, başbakanlık tarafından kurulan bir sistemdir. Gerek telefonla, gerekse internet üzerinden BİMER sayfalarına girerek, istek, öneri ve şikayetlerinizi devlet kurumlarına iletebilirsiniz.Bu sisteme giriş yaptığınızda, karşınıza ilk olarak bulunduğunuz şehrin valiliğindeki halkla ilişkiler görevlisi çıkacaktır. Bu, telefonlarınızdan 150 numaralı hattı arayarak gerçekleşmektedir. BİMER’in sayfasından da form doldurarak şikayetinizi ya da önerilerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca e-Devlet Kapısı üzerinden de bu işlem yapılabilmektedir.

Peki daha sonra ne olacak? İsteklerimizi, önerilerimizi ya da şikayetlerimizi yukarıda bahsettiğimiz yollardan biri ile ilettik. Sonunda da BİMER şikayet başvurusu sorgulama aşamasına geldik. Yaptığımız şikayet esnasında bize nasıl geri dönüş yapılmasını istediysek, o şekilde sonuç bilgilendirilmesi yapılır. Başka bir yol olarak da BİMER’in sayfasından ya da e-Devlet Kapısı üzerinden başvurumuzun sonucunu öğrenebilme imkanımız var. Görüldüğü üzere BİMER şikayet başvurusu sorgulama bu şekilde yapılmaktadır.

alo 150 logoBilinçli bir vatandaş olarak, eğer aksaklık görüyorsak ki, bu herhangi bir konuda olabilir, düzelmesi için devlete bunu bildirmeliyiz. Sadece bildirmekle de kalmayıp, peşine düşerek sonucu hakkında tarafımıza bilgi verilmesini istemeliyiz. Bunu devlet hali hazırda vatandaşlara sağlamaktadır. Sadece şikayette değil, demokrasi ile yönetilen ülkemizde, konu ne olursa olsun katkı sağlamak istiyorsak, bu önerilerimizi de devlet kanallarına iletmeliyiz. Bilinçli bir vatandaş olarak bunlar bizim hakkımız. Bu şekilde sistemin iyileştirilmesine yardımcı olabiliriz.

Sosyal paylaşımlar ve beğeniler:

Yılmaz

Yardım etmeyi seven biri olarak en iyi bildiğim konulardan biri için kılavuzluk yapmak istedim.

8 thoughts on “BİMER Şikayet Başvurusu

 • 26 Ocak 2016 tarihinde, saat 23:20
  Permalink

  Ben akın 31/01/2015)de tırafik kazası gecirdim göz kaybim var yüzünde kalıcı izler var kaza benim şeritte olmasına remen tam kusur bana verildi kanıt olarak haber ajasin cekmis oldugu DVD kayıt artı fotoraflar şahitler jandarmanın tutmuş oldugu olay yerinin raporuna göre benim şeritte olduguna kanıt ve 29 edet fotoraf olmasina remen polisin tuttugu raporla rakibin şeridinde oldugunu göstererek tam kusur bana verildi 55 metre izi göstererek benim şeritten rakibin şeridine geçerek kazanın rakip şeritte oldugunu gösteriyor ama fotoraflarda firen izi gözükmüyor rakibime çıkan takipsiz kararına itiraz ettim 17/03/2015)tahrihide ve hala sonuçlanmadı sizden yardım istiyorum bu kadar kanidim olmasına ramen takipsiz kararim çıkmıyor dosya numaram 2015/108 bu olayima savcilardan sikayetcigim benim kanitlarim resmi olmasına ramen takipsiz kararın çıkmıyor tek siginacagim yer burası kaldı jandarma benim şeritte gösteriyor polis rakibin şeridinde gösteriyor kazayı Bana yardımcı olmanızı rica ederim

  Yanıtla
  • 28 Ocak 2016 tarihinde, saat 01:22
   Permalink

   Yazımızdaki bağlantıdan BİMER sayfasına gittikten sonra bu mesajı onlarla paylaşmanızı rica ederiz. Geçmiş olsun!..

   Yanıtla
   • 2 Şubat 2016 tarihinde, saat 00:17
    Permalink

    Tesekkur ederim peki nezaman cevap alırım

    Yanıtla
   • 12 Şubat 2016 tarihinde, saat 02:40
    Permalink

    Ben akın daha önce yazmıştım 31/01/2015 trafik kazası geçirmistim 11/12/2015 te olay yeri keşif yaptılar o kadar kanıtların varken tam kusur bana verildi sizden başka derdimi anlatacagim kimsem kalmadı domaniç haber ajasin olay yeri cektigi videosu artı fotoraflar bide jandarmanın olay yeri tutmuş oldugu roporuda kazanın benim şeritte olmasına rahmen gene bana verildi karışımdaki şahıs devlet adamı diye kolluyorlar savcilarda olmak üzere avukat tuttum geri çekildiler benim kanitlarim resmi olmasına rahmen nasıl oluyorsa bana veriyorlar anlamıyorum göz kaybim var yüzünde kalıcı izler var ailemde terk tetti tek şunu öğrendim ben ne yaparsam yapayım bu kararı hiç bir şekilde değiştiremeyeceğini anladım 28/01/2016) makemem vardı dosyanın kusur tesbiti için adliye tıpa gönderilmesini talep ettim fotoraflar artı DVD ve jandarmanın raporunu sundum mahkemeye hakim kabul etti ama yanımda bir savcı görevlendirdi onunla Kütahya,ya adlı tıpa gitmemi söyledi ama tek basıma gönderdiler adlı tipa dosyayı da elime verdiler ben dedim hakim savcı görevlendirdi onunla gideceğini söyledim ne savcısı dediler ve eğitim baştan da yazmıştım durumu anlattım nereye baş vurmak istiyorsan vur dediler bana sen kimlerle uğraştığını bilmiyorsun dediler tek Suçumuz devlet adamı olmadığımız icinmi ezilecegiz ormanda bekçilik yapıyor kaza yaptığım adam tek bildiğim şey orman şefi ayarladigi biliyorum polisler benim kaza yaptığım bölgeye jandarmanın baktiginida biliyorum jandarmanın tutuğu ropora göre hakliyim savcilerdan ve polislerden sikayeccigim lütfen bana bir yol gösterinki o yoldan gideyim

    Yanıtla
 • 20 Ocak 2015 tarihinde, saat 12:53
  Permalink

  Hayırlı günler 19.01.2015 Pazartesi Elazığ Merkez Komutanlığı KTM de bulunan yeğenimi almaya gittiğimizde yetkili Komutanın Teskeresi dolan Askerimizi bizlere teslim etmemeleriyle karşılaştık. Siz Büyüklerimizden bunun takipçisi olmanızı rica ediyorum. Askerlere OTOBÜS Biletinizi getirin sizleri yollayalım söylendi ama ne yazık ki BİLETİ elinde olan Asker yine bırakılmadı. Orada bulunan Türk Evlatlarımızın 2 günü 3 günü belkide daha fazla günleri geçen Askerlerimiz bulunmaktadır. Babası ve Dayısına teslim etmemek için türlü türlü problemlerle karşılaştık, bu gibi sıkıntıların giderilmesini istiyoruz. Ayrıca i. Halil DELİKTAŞ isimli Askerimizinde Valizi kaybolmuştur sorduğunda hiç kimseden ses çıkmamaktadır bu Askerimiz EŞORTMAN ve ASKERİ PARKE ile evine gönderilmiştir. Vatanı için fedakarlık eden bu ÇOCUKLARIMIZA sahip çıkılmasını SİZ BÜYÜKLERİMİZDEN rica ediyoruz. Ailesine teslim edilmeyecekse kime yada kimlere teslim edilecek Evlatlarımız. Sn. Genel Kurmay Başkanımızdan Ricamız bu gibi sıkıntıların bir an önce giderilmesini istiyoruz. Her şey Vatan için ALLAH’a emanet olun.

  Yanıtla
  • 20 Ocak 2015 tarihinde, saat 18:54
   Permalink

   Mehmet Bey,
   Üst makamların bir emriyle alakalı olduğunu öğrendim. Daha fazla bilgi veremeyeceğim. Yinede isterseniz şikayetinizi İsmail Beye yazdığımız cevaptaki yöntemler aracılığı ile BİMER e iletebilirsiniz.
   Yönetim

   Yanıtla
 • 19 Ocak 2015 tarihinde, saat 19:12
  Permalink

  ismail palta k.maraş pazarcık ulubahçe mahalesınde geçıci köy korucusuydum tarıh 1991 de terorle mucadelede girdıgımız catışmada gazi duştum hastane raporumu savciliga teslim ettım tum ugraşlarıma ragmen raporumu bulamadım raporum bulunmadından hic bir hak iddia edemiyorum ve şimdi tazminatımı istıyorum bir cevap alamıyorum

  Yanıtla
  • 19 Ocak 2015 tarihinde, saat 19:53
   Permalink

   İsmail Bey,
   Burası kılavuz bir sitedir. ALO 150 hattını arayarak ya da BİMER Başvurusu linkini kullanarak buraya yazdığınız şekilde sorununuzu açıklarsanız. Onlar sizin sorununuzla ilgileneceklerdir.
   Teşekkürler,
   Yönetim

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bağlantıda kalmak ister misiniz?

error: İçerik korumalıdır. Konuyla ilgili iletişim kurmak için sağ üstteki İLETİŞİM bağlantısından bize ulaşabilirsiniz.