Anasayfa » Hastane Randevu Alma

HASTANE RANDEVU ALMA

Hastane Randevusu Almak İçin Tıklayın

Sistemde kayıtlı bütün hekimler için MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) üzerinden Hastane Randevu Alma işlemi yapılabilir. Kolaylık sağlaması açısından il il bütün hastanelerimizi farklı yazılarla ekleyerek tamamladık ve bütün bu yazıları Hastane Randevu İl İl Alfabetik Liste yazımız altında topladık. Ayrıca tek tek hastanelerimizin bilgilerini içeren yazılarımızı da girmeye başladık. Bu sayfalardan yine buraya randevu almak istediğiniz hastanenin koduyla gelmiş olduğunuzdan yine bu sayfadaki “Hastane Randevusu Almak İçin Tıklayın” linkiyle otomatik olarak ilgili hastanenin randevu sayfasına gidebileceksiniz. Direkt olarak bu sayfaya ulaştıysanız, aynı link aracılığıyla MHRS‘ne ulaşıp oradaki kısımdan da hastanenizi seçerek hastane randevu alma işleminizi yapabilirsiniz.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi, vatandaşlarımızın ALO 182 hattını arayarak veya internet üzerinden, Sağlık Bakanlığı‘na bağlı hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri‘nden muayene randevusu almalarını sağlayan bir hizmettir.

Hastane Randevu Alma Yöntemleri

Resmi MHRS İnternet Sitesi Aracılığıyla

Bu sisteme iki farklı adresten ulaşmak mümkündür.  mhrs.gov.tr ya da hastanerandevu.gov.tr adreslerinden birini direkt tarayıcınıza yazarak erişim sağlayabilirsiniz.

Sayfamız aracılığıyla daha hızlı olarak Hastane Randevu Alma işleminize devam etmek için bu yazının hemen altındaki istatistikten sonra konumlandırılmış olan “Hastane Randevusu Almak İçin Tıklayın” linkini kullanabilirsiniz.

Not: Eğer ilgili sayfalar açılmazsa yoğunluk sebebiyle sizin isteğinize cevap vermemiş demektir. Daha sonra tekrar deneyiniz ya da ücretli olan sonraki seçeneği kullanınız.

ALO 182 AracılığıylaMHRS 182

Sabit ya da cep telefonunuz aracılığıyla 182‘yi tuşlayarak Hastane Randevu Alma işleminizi kolayca yapabilirsiniz.

ALO 182 Randevu Hattı acil aramalar kapsamında olmadığından ücretlidir.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ücretlendirmede ana kuralları ve üst sınırı belirlemektedir. Hem sabit hatlardan hem de cep telefonlarından 182‘ yi aramak sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdir. BTK‘ ya göre Türkiye’ de sabit hatları aramak dakikası en fazla 46,25 kuruştur. Türk-Telekom dakikası 7-15 kr. arası ücretlendirme yapmakta olup, tarifeler değişebilmektedir. GSM firmaları da BTK‘ nın belirlediği bu üst sınırı geçemez.

Ayrıca vatandaşlarımız sözleşme veya paketlerinde geçerli olan bedava dakikalarını da kullanabilmektedirler.

Sağlık Bakanlığı‘nın bu hat üzerinden gelir elde etmesi ya da vatandaşların telefon hattına ilave bir ücretin faturalandırılması söz konusu değildir. İnternet ve akıllı cihazlar (cep telefonu, tablet vs.) üzerinden alınan randevular ise ücretsizdir.

Hastane Randevusu Almak İçin Tıklayın

19 thoughts on “Hastane Randevu Alma

 • 11 Ağustos 2020 tarihinde, saat 18:56
  Permalink

  Ankara amatem polikinligi randevu alamıyoruz hastamız uyuşturucu içmek zorunda kalıyor Allah belanızı versinnnnn

  Yanıtla
 • 13 Mayıs 2020 tarihinde, saat 22:43
  Permalink

  yeni sisteme geçildiginden beri randevu alamıyoruz 2- 3 sonraya randevu veriliyor saçma sapan birşey eskiden hastenelere gidebiliyordun şimdi özele gittin gittin yoksa devlette randevu alabilmek için ölmek lazım

  Yanıtla
 • 24 Haziran 2019 tarihinde, saat 12:06
  Permalink

  Sıtkı koçman hastahaneslinin allah belasını versin bugüne kadar bir-çok hastahaneye gittim sadece bu hastanede sorun yasiyorum ne randevu alınabiliyor nede insan gibi muamele görüyoruz bütün cahil torpilliler toplanmış adam akıllı hastayla ilgilenen yok

  Yanıtla
 • 8 Nisan 2019 tarihinde, saat 22:45
  Permalink

  Randevu aldım yarın saat 8.50 de doktorun ismini unutum soyadı yavuz kadin doktor

  Yanıtla
  • 2 Eylül 2019 tarihinde, saat 18:23
   Permalink

   Gamze hn.sanırim gitmişsinizdir.ama yorum yapacak yeri bulamadim.bizde 3.9.2019 da gittik.bir bayan doktor.suratsiz,alakasiz bir hekim.saglık bakanlığı acaba yorumları okunuyormu.vatandas sekilsiz hekimlerle karsı karsıya kalıyor.yazik.

   Yanıtla
  • 1 Ağustos 2020 tarihinde, saat 15:14
   Permalink

   Ne yazık ki bu sistem teorik olarak iyi görünüyor, ancak hem sistemin işleyişi hem randevu alma imkânı oldukça zor, sürekli şifre sormak,hafta bir gün sadece randevu alma sistemi halka açık zulüm dur

   Yanıtla
 • 3 Nisan 2019 tarihinde, saat 05:32
  Permalink

  Bıktık artık hergin arıyoruz günden güne attiyollar disimin ağrısından ne uyuya biliyorum ne yiyip ne icebiliyorum hergin dakka gargara yapıyorum. İki kutu Ağrı kesici bitirdim daha randevu allamadim bune yaa nasıl yapalım anlayamiyorum

  Yanıtla
 • 19 Ocak 2019 tarihinde, saat 04:26
  Permalink

  Göz bolumu icin doktor feray koç la gorusmek istiyorum randevu nasil alabilirim 182 yi ariyorum dolu diyor

  Yanıtla
 • 22 Ekim 2018 tarihinde, saat 18:27
  Permalink

  Uyku bölümünden randevu vermiyorlar.Ne yapacağımı bilmiyorum.Sonuçlarım çıktı doktor sadece bakıp bana ne yapmam gerektiğini söyleyecek

  Yanıtla
 • 9 Nisan 2017 tarihinde, saat 20:26
  Permalink

  sayın yetkili
  üç haftadır çene cerrahindan randevu alamıyorum randevular sürekli dolu
  yardımcı olun lütfen

  Yanıtla
 • 21 Şubat 2017 tarihinde, saat 11:29
  Permalink

  RANDEVU ALMAK İÇİN 3SAAT UĞRAŞTIM ALAMADIM 182 ARADIM DOLU DİYOR MİLLETLE DALGAMI GEÇİYORLAR

  Yanıtla
 • 19 Ağustos 2016 tarihinde, saat 17:27
  Permalink

  allah sizi kahretsin böyle saçmalık görmedim 2 haftadır çene cerrahısından bir randevu alamadım 182 yi arıyorum dolu diyor internetten almaya çalışıyorum öyle bir kritere uygun doktor yok diyorlar neden milleti rezil ediyorsunuz böyle sistem olmaz olsun sağlık bakanlığı duyun sesimizi rezil oluyoruz biraz yardımcı olun lütfen konturöllerinizi iyidenetleyin rica ediyorum duyun sesimizi lütfen

  Yanıtla
 • 12 Ağustos 2016 tarihinde, saat 18:45
  Permalink

  Çene cerrahisinden randevu alamaz mıyım .

  Yanıtla
  • 16 Ağustos 2016 tarihinde, saat 00:36
   Permalink

   Merhaba İrem Hanım. Detaylı bilgi ve randevu için 182’yi arayabilirsiniz. İyi günler dileriz…

   Yanıtla
  • 27 Kasım 2015 tarihinde, saat 15:13
   Permalink

   Murat Bey, randevu alıp muayene olmanızı öneririm. Diş olayı aksatmaya gelmez. Ayrıca başkalarının önerdiği ilaçlara güvenmeyin. Geçmiş olsun!..

   Yanıtla
  • 13 Ekim 2015 tarihinde, saat 13:24
   Permalink

   Geçmiş olsun. En azından randevu alma işleminizi kolayca yapabilmiş olmanızı temenni ederim. İyi günler.

   Yanıtla
   • 24 Eylül 2020 tarihinde, saat 00:31
    Permalink

    Randevu almak istiyorum ama 1 aydır dolu hayat memat meselesi

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bağlantıda kalmak ister misiniz?

error: İçerik korumalıdır. Konuyla ilgili iletişim kurmak için sağ üstteki İLETİŞİM bağlantısından bize ulaşabilirsiniz.